Головна » Корисні матеріали

Корисні матеріали

Академічна доброчесність. Анімаційний ролик (Що таке академічна доброчесність, та чому це важливо?)

Поняття академічної доброчесності (відповідно до ст. 42 Закону України “Про освіту”).
Лист Міністерства освіти і науки України “Щодо забезпечення академічної доброчесності у закладах вищої освіти” (від 26 жовтня 2017 року №1/9-565).
Лист Міністерства освіти і науки України «Щодо рекомендацій з академічної доброчесності для закладів вищої освіти» (від 23 жовтня 2018 року №1/9-650).
Розширений глосарій термінів і понять з питання академічної доброчесності (МОН).
Методичні рекомендації для закладів вищої освіти з підтримки принципів академічної доброчесності (МОН).

Аналітична записка “Запобігання окремих проблем і помилок у практиках забезпечення академічної доброчесності” (наказ МОН від 20 травня 2020 року №9-263).

Методичні рекомендації для закладів вищої освіти з підтримки принципів академічної доброчесності (розроблені в межах діяльності Проекту сприяння академічній доброчесності – SAIUP).

Деякі рекомендації щодо впровадження етичних кодексів в українських вищих навчальних закладах (розроблені в межах діяльності Проекту сприяння академічній доброчесності – SAIUP).
Рекомендації для закладів вищої освіти щодо розробки та впровадження університетської системи забезпечення академічної доброчесності (НАЗЯВО)

 Методичні рекомендації та програма курсу “Основи академічного письма” (розроблені в межах Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP).

Інформаційні бюлетені (розроблені в межах Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP)
Плагіат у вищій освіті (аналіз ситуації у вищій освіті Великобританії та подальші кроки).
 

Навчайся гідно та відповідально! (Що таке академічна доброчесність? Чому дотримання принципів доброчесності у навчанні є ключем до якісної освіти та успішної кар’єри?)

10 кроків формування академічної доброчесності («Доброчесність — це добро і чесність у дії». Академічна доброчесність – сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень)

Академічна доброчесність (Вступаючи до вищого навчального закладу, Ти робиш ще один крок на зустріч новому життю. Віднині рішення, які Ти приймаєш, залежать винятково від Тебе, наслідки за вчинки, які здійснюєш – Твоя особиста відповідальність)

Від твоїх знань залежить чиєсь життя (Відеоролик, спрямований на пропаганду академічної доброчесності та усвідомлення студентами своєї відповідальності у майбутній професії)

Академічна доброчесність у школі (Онлайн-курс “Академічна доброчесність)

Після школи: профорієнтація та навчання впродовж життя (Онлайн-курс “Академічна доброчесність”)

Що таке академічна доброчесність? (Онлайн-курс “Академічна доброчесність”. Що таке академічна доброчесність? Основні принципи та порушення академічної доброчесності)

«Академічна доброчесність: проблеми дотримання та пріоритети поширення серед молоді» (поняття «академічна доброчесність», його цінності та види; сутність плагіату та академічного плагіату; просвітницьку діяльність з питань академічної доброчесності, яку доцільно проводити у бібліотеках)

Як перевірити текст на плагіат (Це відео дасть коротку покрокову інструкцію з перевірки тексту на плагіат. Ви дізнаєтесь: – види акаунтів – перевірку тексту на схожість – кольорові маркери звіту – джерела, цитати та посилання – коментарі в тексті – звіт подібності – зручність налаштування системи Unicheck)

Як уникнути плагіату? Рекомендації (Онлайн-курс “Академічна доброчесність” Що таке плагіат, і чому він є порушенням? Письмові завдання в школі і те, як уникнути плагіату під час їхнього виконання)

Як не попастися на плагіаті? | Scopus | Web of Science | “Наукові публікації – Publ.Science” (Одна з найбільш важливих проблем в наукометрії – це питання унікальності тексту наукових робіт. Кожен науковий журнал, що входить у міжнародну базу даних, дуже суворо перевіряє статті на плагіат. Особливо, це стосується видань, які індексуються в Scopus та Web of Science. Пропонуємо вам ознайомитися з декількома порадами від спеціалістів компанії “Наукові Публікації – Publ.Science”)

Звіт від Unicheck (Повністю оновлений інтерфейс та новий функціонал звіту дозволить викладачам та студентам просто і швидко зробити висновки щодо можливих зловживань, текстових модифікацій та наявності плагіату у роботі)

Огляд нового звіту Unicheck (Нові можливості для online звіту та оновлений дизайн інтерфейсу сервісу Unicheck)

Роль оцінювання у формуванні академічно доброчесного середовища (Онлайн-курс “Академічна доброчесність” (Чому оцінювання важливе для культури для академічної доброчесності? )

Матеріали Міжнародного підвищення кваліфікації (Вебінару) наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО та працівників закладів освіти на тему: «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ПРИ ПІДГОТОВЦІ МАГІСТРІВ ТА ЗДОБУВАЧІВ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ (PhD) В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНІ» (14-21 лютого 2022 року)

1. Академічна доброчесність при підготовці магістрів в Україні.
2. Впровадження академічної доброчесності у закладах вищої освіти.
3. Academic Integrity Presentation.
4. Сучасні світові стандарти академічного письма: від теорії до практики (з урахуванням вимог провідних світових видавництв та університетів).
5. Актуальні аспекти Європейського досвіду дотримання академічної доброчесності.
6. Academic Integrity – Swansea University.
7. Ефективні політики академічної доброчесності при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії в Україні.
8. Академічна доброчесність як запорука якісної освіти.
9. Academic Integrity: Plagiarism.
10. Академічна доброчесність та навички якісного академічного письма як важливі компетентності здобувачів вищої освіти.

Матеріали вебінару “Академічна доброчесність – запорука успішного розвитку науки і держави” (08 липня 2020 року)

1. Наукова етика та академічна свобода: виклики часу та ризики ціннісної трансформації (презентація к.і.н., доцента, віцепрезидента з наукової роботи та інформатизації Національного університету «Києво-Могилянська академія» Тетяни Ярошенко).

2. Академічна доброчесність в університеті: нормативно правове регулювання, технологічні рішення, популяризація (презентація заступника директора науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Юлії Главчевої).

3. Академічна етика vs наукометрія (презентація кандидата біологічних наук, експерта з інформаційно-аналітичних ресурсів та навчання компанії «Clarivate» Ірини Тихонкової).

Академічна доброчесність для закладів вищої освіти – вебінар від SAIUP (3 квітня 2021 року)

Вебінар від Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP для закладів вищої освіти про шляхи впровадження політик академічної доброчесності та моніторингу їх ефективності. Вебінар проходив за підтримки IREX проєкту “Вивчай та розрізняй”

Мистецтво академічного письма: практичні поради

Запрошуємо викладачів, студентів та вчителів старших класів доєднатися до вебінару “Мистецтво академічного письма: практичні поради”. Вебінар проводитиме Наталя Шліхта, PhD, очільниця кафедри історії Національного університету “Києво-Могилянська академія”, радниця Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP, співавторка методичних рекомендацій та програми курсу “Основи академічного письма”, матеріалів про викладання академічної доброчесності для школярів.

Основний фокус вебінару: як будувати комунікацію, вставновлювати правила/вимоги до студентів, в тому числі,щодо дотримання правил академічної доброчесності вибір видів письмових завдань для студентів і обсяги цих завдань проблема плагіату, як уникнути (і виявити) цитування власних текстів (як уникнути самоплагіату) зворотній відгук викладача

Круглий стіл: “Академічна доброчесність в освітньому середовищі: виклики та практики”

Ініціатива Academic IQ. Організатори: Американські Ради з міжнародної освіти Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Мета заходу: обговорити управлінські практики академічної доброчесності та забезпечення якості освіти, законодавство у сфері академічної доброчесності, спільно знайти шляхи подолання викликів ЗВО щодо формування та дотримання принципів академічної доброчесності в освітньому середовищі.

Вебінар “Академічна доброчесність: від теорії до практики”

Ініціатива Academic IQ. Вебінар проводитиме Victor Drozdov, начальник навчально-методичного відділу, доцент кафедри української і всесвітньої історії та культури Ізмаїльський державний гуманітарний університет. На вебінарі обговоримо: 1. Академічна доброчесність в університеті: Навіщо це нам? 2. З чого почати? Кроки для побудови ефективної системи забезпечсення АДЧ. – Кодекс та положення – Виявлення та запобігання порушень – АДЧ та система забезпечення якості освіти – Робота із студентами – Робота із викладачами 3. Досвід та приклади Ізмаїльського державного гуманітарного університету 4. Ризики та бар’єри при впроваджені подібних практик.

Як спростити перевірку на плагіат у вашому університеті

Якщо ви тільки почали організовувати процес перевірки робіт на #плагіат у закладі освіти або хочете почути про інноваційний підхід у впровадженні академічної доброчесності, тоді це відео для вас.

Академічна доброчесність для викладачів

Команди Ради міжнародних досліджень та обмінів (IREX) та Американських Рад з міжнародної освіти запрошують Вас до участі у вебінарі “Академічна доброчесність: робота з закладами повної загальної середньої освіти та ІППО”. Вебінар проводять координатори Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні SAIUP, організації “Американські Ради з міжнародної освіти”: Тарас Тимочко, Яна Чапайло та Марта Томахів. Програма вебінару Під час вебінару Ви: дізнаєтесь основні законодавчі аспекти поняття «академічна доброчесність»; деталізуєте своє розуміння основних норм академічної доброчесності та порушень; дізнаєтесь як убезпечити себе від пастки «випадкових» порушень.

Ми в соціальних мережах

Instagram

Facebook