Home » #kpnu » Науково-практичний семінар «Етнокультурна ідентичність студентської молоді в освітньому просторі: реалії сьогодення»

12 квітня 2023 року відбувся науково-практичний семінар «Етнокультурна ідентичність студентської молоді в освітньому просторі: реалії сьогодення» на базі кафедри теорії та методик дошкільної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Під час семінару було обговорено ряд проблем національно-патріотичного спрямування в умовах воєнного стану, а саме, – місця української національної культури у формуванні особистості сучасної дитини, збереження та примноження національної культури, дотримання народних традицій у різних етнографічних регіонах України тощо.

У рамках семінару проведено майстер-клас з писанкарства Демчик Катериною Іванівною, кандидатом педагогічних наук, старшим викладачем кафедри теорії та методик дошкільної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Катерина Іванівна розповіла присутнім про писанкарство, давні та сучасні узори, композицію, вибір яйця, природні та штучні барвники й багато інших цікавих моментів. «Кожна писанка, – наголосила Катерина Іванівна, – твориться з любов’ю. Не маючи доброго настрою, не маючи внутрішнього спокою, бажання добра ближньому, писанки не напишеш».

На майстер-клас завітали вихователі ЗДО № 16 «Вишиванка» Кам’янець-Подільської міської ради Хмельницької області. Барабаш Людмила Іванівна виступила з доповіддю «Великодні писанки – диво з див», Сохатюк Леся Василівна ознайомила присутніх із особливостями роботи в закладі дошкільної освіти на матеріалі писанкарства, – «Бережемо Великодні традиції». Педагоги закладу дошкільної освіти опановували навички розпису великодніх яєць традиційним способом, щоб поділитись ними зі своїми вихованцями.