Home » #Дошкільна_освіта » Дуальна лекція «Креативні рішення розвитку творчих здібностей дошкільників у образотворчій діяльності»

Дуальна лекція «Креативні рішення розвитку творчих здібностей дошкільників у образотворчій діяльності»

23 жовтня 2024 року відбулася дуальна лекція Катерини ДЕМЧИК, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри теорії та методик дошкільної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка й Олени МАКСИМОВОЇ, кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри теорії та методик дошкільної й інклюзивної освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка. Тема лекції: «Креативні рішення розвитку творчих здібностей дошкільників у образотворчій діяльності», яка відповідає змісту навчальної дисципліни «Основи образотворчого мистецтва з методикою» для здобувачів вищої освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка першого (бакалаврського) рівня освіти (освітньо-професійна програма «Дошкільна освіта. Логопедія»). На лекції були присутні також науково-педагогічні працівники кафедри теорії та методик дошкільної освіти та науково-педагогічні працівники Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

Лекцію розпочала Катерина Іванівна, яка ознайомила аудиторію з нетрадиційними техніками малювання й аплікації для розвитку творчості дітей дошкільного віку, проаналізувала особливості організації образотворчої діяльності в закладах дошкільної освіти з використанням пропонованих нетрадиційних технік.

З вітальним словом від колег з Житомирського державного університету імені Івана Франка звернувся Іван КОНОВАЛЬЧУК, завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, доцент, який зауважив, що є досить важливим для співпраці ЗВО проведення спільних дуальних лекцій, які започатковано від сьогодні.

Олена Олександрівна розповіла присутнім про рукодільні техніки, які використовуються в образотворчій діяльності дошкільників. Також лекторка детально зупинилася на нетрадиційних техніках образотворчого мистецтва, які можна використовувати в гуртковій роботі за художньо-естетичним напрямом і в домашніх умовах з батьками.

Лекція була дуже цікавою і корисною, викликала справжній інтерес у здобувачів освіти, і, разом з тим, сприятиме кращому засвоєнню ними теоретичних знань з освітніх компонентів художньо-естетичного спрямування.
 Відвідувачі лекції уважно слухали новий матеріал, поданий лекторками, отримали багато цікавих і корисних порад щодо використання їх під час проходження практики в закладах дошкільної освіти. Теоретичний виклад лекторок доповнювався змістовними мультимедійними презентаціями.

Від колективу кафедри теорії та методик дошкільної освіти й здобувачів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта щира подяка колегам кафедри теорії та методик дошкільної й інклюзивної освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка, й Олені Олександрівні, зокрема. Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Ми в соціальних мережах

Instagram

Facebook