25 лютого 2026 року у читальній залі педагогічного факультету відбувся літературний круглий стіл, присвячений 155-й річниці від Дня народження Лесі Українки. Захід об’єднав студентів і викладачів кафедри теорії та методик дошкільної освіти у щирому прагненні доторкнутися до духовної спадщини видатної української поетеси. У теплій, камерній атмосфері всі учасники розмістилися за круглим столом, що сприяло відкритому діалогу, обміну думками та емоціями. Звучали поетичні рядки, роздуми про силу Лесиного слова, його незламність, глибину й актуальність у сучасному світі. Особливу увагу було приділено значенню творчості письменниці у формуванні національної свідомості, моральних цінностей і громадянської позиції молоді.

Учасники обговорювали, як образи мужності, віри й внутрішньої свободи, втілені у творах поетеси, можуть надихати майбутніх вихователів у професійній діяльності. Йшлося також про педагогічний потенціал її спадщини – можливості використання поезій і драматичних творів у роботі з дітьми дошкільного віку, формування у них любові до рідного слова.

Окрасою заходу стала тематична виставка книг, з якою здобувачів освіти ознайомила завідувач сектору читального залу педагогічного факультету Тамара Сологуб. Вона представила різні видання творів Лесі Українки, літературознавчі дослідження, матеріали про життєвий шлях письменниці, акцентувавши увагу на багатогранності її таланту та силі духу.

Символічно, що саме 25 лютого в Україні відзначають День української жінки – день, який уособлює силу, мудрість, гідність і духовну красу українок. Постать Лесі Українки стала яскравим втіленням цих рис: вона була не лише геніальною поетесою, а й прикладом незламності, самоповаги та відданості своєму народові. Тож наш захід став не лише вшануванням пам’яті письменниці, а й щирим утвердженням поваги до української жінки – берегині культури, слова й національного духу.

 

ЛЕСИНЕ СЛОВО ЄДНАЄ СЕРЦЯ…