Home » #kpnu » Академічна мобільність

Академічна мобільність

Сьогодні важливим елементом системи вищої освіти є академічна мобільність, яка означає можливість учасників освітнього процесу навчатися, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому закладі  вищої освіти (науковій установі) на території України чи поза її межами.

Основними цілями академічної мобільності є: підвищення якості вищої освіти; підвищення ефективності наукових досліджень; підвищення конкурентоспроможності випускників на вітчизняному і міжнародному ринках освітніх послуг та праці; збагачення індивідуального досвіду здобувачів вищої освіти щодо інших моделей створення та поширення знань; встановлення внутрішніх та зовнішніх інтеграційних зв’язків; гармонізація підходів до навчання закладів вищої освіти – партнерів.

З початком 2 семестру 2023 – 2024 н.р. на кафедрі теорії та методик дошкільної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка стартувала реалізація програми академічної мобільності для студентів, які навчаються за ОПП «Дошкільна освіта. Логопедія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Згідно укладеної угоди між нашим Університетом та Національним університетом «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка здобувачам освіти як з Чернігова, так і студентам-огієнківцям було надано можливості вивчати освітні компоненти, пропоновані університетом-партнером. Відтак, студенти другого курсу Анжела Шершонь, Ольга Бидюк, Валерія Вишня, Дана Мелемука, Катерина Шкірко, Роксолана Полянська та Яна Мала протягом поточного семестру (з 5 лютого  2024 р. до 21 червня 2024 р.) під керівництвом фахівців з Чернігова будуть вивчати дисципліну «Арт-терапія в роботі з дітьми дошкільного віку».

Сподіваємося, що студенти здобудуть нові знання та набудуть нових умінь та навичок, які їм стануть в нагоді в майбутній професійній діяльності,  дана практика реалізації програми академічної мобільності стане традиційною і сприятиме подальшому розширенню академічних зв’язків кафедри.