Home » #kpnu » Засідання круглого столу «Національно-патріотичне виховання дітей в умовах сьогодення: теорія, історія, практика»

16 лютого 2024 року викладачі кафедри теорії та методик дошкільної освіти і здобувачі освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта стали учасниками круглого столу «Національно-патріотичне виховання дітей в умовах сьогодення: теорія, історія, практика», який проводили педагоги Ріпкинського ліцею імені Софії Русової за сприяння ГО «Асоціація освітян імені Софії Русової», Відділу освіти Ріпкинської селищної ради, Ріпкинської селищної ради Чернігівської області.

У заході взяли участь науковці, науково-педагогічні працівники, методисти і практичні працівники Київського університету імені Бориса Грінченка, КВНЗ Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Т.Г. Шевченка, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Науково-дослідного центру гендерних студій імені Софії Русової та інших закладів освіти і музейних установ України. Круглий стіл проводився для вшанування пам’яті видатної жінки-науковця – Софії Федорівни Русової, життя якої було сповнене освітньо-науковими і суспільними звершеннями заради величного майбутнього Української держави. Присвятивши життя науковому обґрунтуванню і розбудові Нової української школи, Софія Русова на власному прикладі довела унікальну роль жінки-педагога, яка гармонізує освітній простір ідеями добра і краси, людяності і духовності, естетики і дитиноцентризму.

У форматі дистанційної участі у роботі круглого столу були представлені доповіді Зайченка І.В., доктора педагогічних наук, професора КВНЗ Уманський гуманітарно-педагогічний коледж імені Т.Г. Шевченка (тема: «Національно-патріотичне виховання як соціально-політична і педагогічна проблема»), Дацюк Г.І., редакторки газети «Слово Просвіти», голови жіночої організації «Спадщина», журналістки, письменниці (тема: «Моральні імперативи родини Ліндфорсів-Русових як настанови для формування національно-відповідальної особистості»), Коваленко О.В., кандидатки педагогічних наук, доцентки Київського університету імені Бориса Грінченка (тема: «Софія Русова про концептуальні засади національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку: погляд з історії у сьогодення») та інші.

На завершення круглого столу його учасники мали змогу переглянути відеофільм, створений педагогами і учнями Ріпкинського ліцею імені Софії Русової, присвячений життю та діяльності Софії Русової.