Освіта сталого розвитку – нагальна потреба ХХІ століття Спрямована на радикальну зміну сучасного плину економічного і соціального розвитку, забезпечення здорового і якісного життя нинішніх і майбутніх поколінь, вона з кожним днем набирає обертів в сучасній освіті, формуючи нову систему ціннісних орієнтирів і моделей поведінки підростаючого покоління та суспільства загалом.
10 вересня 2024 року здобувачі вищої освіти – майбутні вихователі, взяли участь у еколого-просвітницькій зустрічі «На гостини до Кажанчика» за участю науковців національного природного парку «Подільські Товтри» під керівництвом провідного спеціаліста екологічної освіти Олени Дем’янової. Захід проводився на базі Довжоцького ЗДО «Веселка» Кам’янець-Подільської міської ради Хмельницької області, директор Желізник Л.Ф. Дослідники флори і фауни Поділля майстерно розповіли дітям і дорослим про нічних рукокрилих тварин – кажанів, яких занесено до Червоної книги. Рол те, що вони харчуються комахами, що це єдині ссавці – здатні до справжнього польоту. Кажани відчувають біль, мають свідомість і хорошу пам’ять, тому що повертаються в ті місця, де живуть. В Україні живуть 28 видів кажанів, але зазвичай людина зустрічає тільки чотири з них.
Кажанчик (дійовий персонаж) люб’язно вітався з дітками, доводячи, що він зовсім не страшний і його боятися не варто. Вступивши в діалог, назвав себе супер героєм нічного неба, який допомагає знищувати шкідників та поширювати насіння рослин, проте він потребує захисту і допомоги людини. Більшість дітей захоплюються дивовижним світом тварин, тому розповідь про кажанів була особливо цікавою та корисною для розвитку допитливості та почуття дбайливості до природи. В екологічних іграх діти й дорослі дізнавалися про звички цих загадкових тварин, де вони живуть, про правила поведінки при зустрічі з ними, про незвичайні органи – рукокрила тощо.
Для майбутніх вихователів – це були не лише хвилини пізнання і дотик до професії, а й справжній урок про те, як просто розкрити дітям складний і неповторний світ природи рідного краю, прищепити любов до неї, і бажання її берегти.
Науково-педагогічний склад кафедри теорії та методик дошкільної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, щиро вдячний ініціаторам і організаторам заходу за цікаву та змістовну інформацію, за можливість учитися, щоб змогти навчити інших.
Галина ВАТАМАНЮК