Home » #kpnu » Обговерення освітньо-професійної програми “Дошкільна освіта. Логопедія” першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з представниками  акедемічної спільноти України

Обговерення освітньо-професійної програми “Дошкільна освіта. Логопедія” першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з представниками  акедемічної спільноти України

29 жовтня 2024 р. в рамках моніторингу освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта. Логопедія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, яка реалізовується на кафедрі теорії та методик дошкільної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулося обговорення її змісту з представниками академічної спільноти України. Метою цієї зустрічі було визначення перспектив програми та окреслення можливостей її подальшого вдосконалення задля підвищення якості освітнього процесу.

Слід відзначити доволі потужне представництво закладів вищої освіти України. В онлайн режимі до обговорення програми долучилися провідні фахівці галузі з Харькова, Чернігова, Ніжина, Вінниці та Чернівців. Також тут слід відзначити той факт, що були представлені основні регіони України – Схід, Центральна Україна та Західна. Отже Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди був представлений педагогічним колективом кафедри теорії технологій та методик дошкільної освіти на чолі з завідувачкою кафедри, доктором педагогічних наук, професором Наталією Тарарак. Потужним було представництво Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. Це викладачі кафедри дошкільної  та початкової освіти: Ірина Турчина, кандидат педагогічних наук, доцент завідувачка кафедри;  Світлана Стрілець, доктор педагогічних наук, професор, а також декан факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв; Антоніна Міненок, доктор педагогічних наук, професор; Тетяна Гавриленко, доктор педагогічних наук професор; Юлія Носко, доктор педагогічних наук, професор та ін. Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського представляли викладачі кафедри дошкільної освіти, очолювані докторами педагогічних наук, професорами Людмилою Іщенко та Людмилою Перетягою. Від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в обговоренні програми взяли участь фахівці з дошкільної освіти на чолі з доктором педагогічних наук, професором завідувачкою кафедри педагогіки і психології дошкільної та спеціальної освіти Марією Олійник. Нарешті, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя представляв колектив кафедри дошкільної освіти на чолі з заступником завідувачки кафедри, кандидатом педагогічних наук, доцентом Ніною Пихтіною. Загалом в обговоренні програми взяли участь 28 науково-педагогічних працівників, фахівців з дошкільної освіти.

Освітньо-професійна програма Дошкільна освіта. Логопедія першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 012 Дошкільна освіта була представлена командою розробників. Гарант програми кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методик дошкільної освіти К-ПНУ імені Івана Огієнка Ірина Газіна з використанням відео презентації ознайомила учасників онлайн зустрічі з основними положеннями, завданнями програми та акцентувала увагу на її унікальності та актуальності, зазначивши, що підготовка вихователів ЗДО, спроможних здійснювати фахову логопедичну роботу є особливо актуальним з огляду на вкрай складну ситуацію в Україні, яка склалася у результаті війни. Сьогодні величезна кількість дітей, переживши психологічні травми,  потребують, зокрема й, логопедичної допомоги. Ось такі фахівці, які зможуть щодня працювати з такими дітьми, знаючи основи методики логопедичного впливу, надавати їм необхідну допомогу, є вкрай затребуваними. Доцент кафедри Тетяна Бабюк ознайомила присутніх зі структурно-логічною схемою реалізації освітнього процесу за ОПП та акцентувала увагу на переліку освітніх компонентів загального та професійного спрямування, а також окреслила можливості формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів за рахунок дисциплін вільного вибору. Наталія Каньоса, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методик дошкільної освіти проінформувала колег щодо реалізації програми академічної мобільності, в рамках якої здобувачі освіти з Університету Огієнка проходили навчання в ЗВО-партнерах Ніжина, Чернівців та Чернігова). Іванна Пукас, кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методик дошкільної освіти зосередилася на питаннях академічної доброчесності та методів її гарантування в К-ПНУ імені Івана Огієнка. Катерина Демчик, старший викладач кафедри теорії та методик дошкільної освіти охарактеризувала рейтингову систему оцінювання навчальних досягнень здобувачів вищої освіти, зауваживши, що система оцінювання будується на умовах академічної доброчесності та прозорості. Характеристику блоку логопедичних дисциплін (перелік ОК, зміст, обсяги) здійснила Олена Мілевська, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри логопедії та спеціальних методик К-ПНУ імені Івана Огієнка. Питання практичної підготовки майбутніх фахівців за ОПП висвітлили Галина Ватаманюк, доцент, старший викладач кафедри теорії та методик дошкільної освіти та Оксана Ткач, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри логопедії та спеціальних методик.

Загалом учасники обговорення високо оцінили представлену програму, відзначили її актуальність, змістову якість та висловили надію, що вона буде затребувана в освітньому середовищі України.

Завідувачка кафедри теорії та методик дошкільної освіти К-ПНУ імені Івана Огєнка, доктор педагогічних наук, професор Леся Галаманжук від імені кафедри, всіх причетних до розробки освітньо-професійної програми висловила щиру вдячність учасникам обговорення. Зазначила, що під час вироблення основних компонентів програми враховувався досвід колег з інших ЗВО України, їхня оцінка є надзвичайно важливою задля подальшого покращення якості освітнього процесу в нашому Університеті.   

Ми в соціальних мережах

Instagram

Facebook