Всеукраїнська конференція працівників дошкільної освіти: інноваційний поступ дошкілля в Україні

21 вересня 2021 року науково-педагогічні працівники кафедри теорії та методик дошкільної освіти взяли участь у Всеукраїнській конференції працівників дошкільної освіти: інноваційний поступ дошкілля в Україні (на онлайн-платформі ZOOM у рамках Всеукраїнського тижня дошкілля), який проводився Комітетом Верховної ради України з питань освіти, науки та інновацій, підкомітетом з питань раннього розвитку та дошкільної освіти, Міністерство освіти і науки України, Національною академією педагогічних наук України. Співорганізатори конференції: Державна установа «Український інститут розвитку освіти», Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти», Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України.

На онлайн зустрічі обговорювалися проблеми догляду і освітнього розвитку дітей раннього віку в Україні: інноваційний контекст; психологічної підтримки сім’ї з питань розвитку дитини дошкільного віку: сучасні інновації; інклюзивного освітнього середовища закладу дошкільної освіти: реалії та перспективи інноваційного розвитку; наступності дошкільної та початкової освіти в умовах впровадження державного стандарту дошкільної освіти; професійної підготовки та підвищення кваліфікації фахівців дошкільної освіти: виклики цифрового простору; взаємодії батьків і вихователів: партнерство чи конфронтація?

Про одне із ключових питань, – дитинство у ціннісному вимірі, – доповіла Богуш Алла Михайлівна, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) Національної академії педагогічних наук України.

Посеред наукових проблем інноваційного блоку було презентовано цифрову платформу; інноваційну систему догляду й освіти дітей раннього та дошкільного віку “Mr.Leader”; оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти України за міжнародною методикою ECERS-3 та інші. Крім того, під час роботи секційних засідань було обговорено низку проблем інновацій у сучасному дошкіллі.

Широкий спектр досліджуваної проблематики та різноманітність наукових поглядів на її вирішення створили невимушену жваву атмосферу наукової дискусії. З’явились нові напрями наукових досліджень та перспектива їхнього подальшого розвитку.

Читати новину