29 жовтня 2024 р. в рамках моніторингу освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» другого (магістерського) рівня вищої освіти, яка реалізовується на кафедрі теорії та методик дошкільної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, відбулося обговорення її змісту з представниками академічної спільноти України. Метою цієї зустрічі було визначення перспектив програми та окреслення можливостей її подальшого удосконалення задля підвищення якості освітнього процесу.
В онлайн режимі до обговорення ОП «Дошкільна освіта» долучилися провідні фахівці галузі із закладів вищої освіти Чернівців, Харкова, Чернігова, Ніжина та Вінниці. Загалом в обговоренні програми взяли участь 28 науково-педагогічних працівників, фахівців з дошкільної освіти.
Гарант освітньої програми «Дошкільна освіта» другого (магістерського) рівня вищої освіти Тетяна БАБЮК та член робочої групи Наталія КАНЬОСА ознайомили присутніх зі змістом освітньої програми, обговорили формулювання цілей професійної підготовки фахівців дошкільної галузі та програмові результати навчання з урахуванням Професійних стандартів «Вихователь закладу дошкільної освіти», «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти». Було проаналізовано ефективність і якість чинної освітньої програми, а також обговорено питання доцільності внесення коректив щодо окремих компонентів ОП. Окремим питанням присутніми представниками закладів вищої освіти України було обговорено та відзначено ефективність академічної мобільності здобувачів вищої освіти, ефективність цієї роботи як з позиції організації освітньої діяльності здобувачів вищої освіти, так і з налагодження творчої співпраці викладачів, зокрема, публікація статей та навчально-методичних посібників у співавторстві. Практика академічної мобільності продовжуватиметься, готовність до співпраці була підтверджена на зустрічі.
Завідувачка кафедри теорії та методик дошкільної освіти К-ПНУ імені Івана Огієнка, доктор педагогічних наук, професор Леся ГАЛАМАНЖУК висловила щиру подяку учасникам обговорення. Зазначила, що робоча група ОП «Дошкільна освіта» враховує досвід колег з інших ЗВО України, а їхня оцінка є надзвичайно важливою задля подальшого підвищення якості освітнього процесу в нашому Університеті.