Home » Актуальні питання дошкільної освіти » Методичний семінар “Інноваційна стратегія Базового компоненту дошкільної освіти (2021) – нова якість вищої освіти”.

24 травня 2021 року кафедрою теорії та методик дошкільної освіти спільно з Відділом освіти, культури, туризму, молоді та спорту Слобідсько-Кульчієвецької ОТГ за допомогою платформи Google Meet було проведено методичний семінар «Інноваційна стратегія Базового компоненту дошкільної освіти (2021) – нова якість вищої освіти».

Модератором зустрічі були Гурська Ніна Володимирівна, інспектор відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту та Мар’яніна Неля Олександрівна голова методичної студії «Оновлений Базовий компонент дошкільної освіти та умови його реалізації».

Після вступного слова модераторів, присутні заслухали доповідь на тему «Концептуальні засади реалізації Базового компоненту дошкільної освіти» Бахмат Наталії Валеріївни, доктора педагогічних наук, професора, тренера з упровадження оновленого Базового компонента дошкільної освіти, регіонального експерта з оцінювання якості освітнього процесу у закладах дошкільної освіти з використання методики ECERS-3.

Про особливості формування екологічної культури дітей дошкільного віку через призму оновленого змісту Базового компонента дошкільної освіти розповіла Бабюк Тетяна Йосипівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методик дошкільної освіти.

Із роботою за освітніми лініями Базового компонента дошкільної освіти на практиці присутні заслухали ряд виступів вихователів районних закладів дошкільної освіти:

1. Гаджула Людмила, вихователь Великослобідського ЗДО «Сонечко». Тема: LEGO як засіб формування інтерактивної компетентності особистості дошкільників освітнього напряму «Дитина у сенсорно- пізнавальному просторі».

2. Сорока Любов, вихователь Слобідсько-Кульчієвецького ЗДО «Країна дитинства». Тема: «Формування мистецько-творчої компетентності дітей дошкільного віку».

3. Макогонюк Вікторія, вихователь Тарасівського ЗДО «Золотий ключик». Тема: «Міні-лабораторія як засіб формування природничо-екологічної компетентності з освітнього напряму «Дитина у природньому довкіллі»у малокомплектному ЗДО.

4. Слободян Тетяна, вихователь Врубловецького ЗДО. Тема: «Впровадження ідей В.О. Сухомлинського з метою формування рухової та здоров’язбережувальної компетентності освітнього напряму «Особистість дитини».

5. Котик Мар’яна, вихователь Баговицького ЗДО «Колобок». Тема: «Мнемотехніка як засіб формування мовленнєвої компетентності дошкільників».

6. Томчук Олена, вихователь Устянського ЗДО «Промінчик». Тема: «Реалізація освітнього напряму Базового компонента дошкільної освіти «Гра дитини» через нетрадиційну роботу з казкою».

7. Кравзюк Олена, вихователь Боришковецького ЗДО «Веснянка». Тема: «Лепбук як засіб формування соціально-громадської компетентності освітнього напряму «Дитина у соціумі».

Дякуємо учасникам семінару та чекаємо нових зустрічей для обговорення важливих питань дошкільної освіти сьогодення!

Науково-педагогічні працівники

кафедри теорії та методик дошкільної освіти